Kårvalet närmar sig med stormsteg!

Den 13 februari börjar kandideringsperioden som håller på till 2 Mars.

Funderar du på att kandidera? Vill du veta mer om hur det är att vara ordförande, vice ordförande eller ombud? Nu har du chansen att gå med dem för att se hur en vanlig arbetsdag ser ut! 

Hör av dig till den som har respektive post idag:

 

Kårordförande

Guido Guidos 

Telefon: 0707577562

E-post: guido.guidos@karen.mah.se

 

Vice kårordförande

Mithun Manojkumar

Telefon: 0706509594

E-post: mithun.manojkumar@karen.mah.se

 

Studentombud Lärande & Samhälle 

Diego Alfaro

0733560051

diego.alfaro@karen.mah.se

 

Studentombud Teknik & Samhälle

Lutfi Zuta

0762355303

lutfi.zuta@karen.mah.se

 

Studentombud Kultur & Samhälle 

Johanna Jers

0707577567

johanna.jers@karen.mah.se

 

Studentombud Kultur & Samhälle

Lena Petersson

0707577568

lena.petersson@karen.mah.se

 

Studentombud Hälsa & Samhälle

Sara Pålsson

0707577563

sara.palsson@karen.mah.se

 

 

Election is fast approaching!

You can candidate between February 13th to March 2nd.

Looking to stand for election? Want to know more about what it is like to be President, Vice President or student representatives? Now is your chance to join them to see what a normal day looks like!

Get in touch with them today! Contact information above!